275ujarosu - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Kontakty:
Restaurace U Jarošů, Pustkovecká 138/156, 708 00 Ostrava-Pustkovec
tel.: +420 596 925 524; e-mail: ujarosu@seznam.cz; web: http://www.ujarosu.cz/

Přístupnost objektu:
             

Vstup
U hlavní komunikace se nachází bariérový vstup do prostorné terasy. Jedná se o jednokřídlou vstupní branku, za niž je schodiště (-5 schodů).
Bezbariérový přístup je zajištěn zprava přes parkoviště. K prostoru před parkovištěm vede přístupová komunikace (šířka 175 cm – zúžení u kanálu na 93 cm) v obtížném sklonu (podélný 8,4 %, příčný 7,3 %). Přístup ke vstupu přes parkoviště je v mírném sklonu (podélný 2,6 %, příčný 1,1 %). Povrch tvoří zámková dlažba. Plocha před dveřmi je dostatečná (šířka +150 cm, hloubka 151 cm). Před vstupními dveřmi je gumová rohož. Jednokřídlé vstupní dveře se otevírají mechanicky směrem ven (průjezdová šířka 86 cm, výška prahu 7 cm). Za vstupními dveřmi se nachází zádveří (šířka 103 cm, hloubka 193 cm). Dveře zádveří jsou jednokřídlé, mechanicky otevíratelné směrem do zádveří (průjezdová šířka 78 cm, výška prahu 2 cm) a bývají otevřené.

Interiér
Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Průchody se zde nenacházejí. Podlahu tvoří keramická dlažba a koberec.
Interiér je vybaven stoly (výška 77 cm, výška podjezdu 69 cm) s židlemi. Pult je ve výšce 116 cm.
Salónek je přístupný z úrovně podlahy restaurace přes jednokřídlé dveře, které se otevírají mechanicky do stran (průjezdová šířka 121 cm, bez prahu). Dveře jsou trvale otevřené. Salónek je vybaven stoly (výška 77 cm, výška podjezdu 69 cm) s židlemi.

Výtah
Celý prostor restaurace se nachází v úrovni přilehlého terénu.

WC
Samostatná, upravená WC kabina (šířka 173 cm, hloubka 164 cm) se nachází v blízkosti pultu, po pravé straně. Kabina je přístupná přes společnou předsíň (šířka 98 cm, hloubka 400 cm), která má dveře otevíratelné do stran (průjezdová šířka 72 cm). Manipulační prostor před dveřmi kabiny je nedostatečný pro otočení vozíku. Kabina je uzamčena (klíč u obsluhy). Dveře kabiny (průjezdová šířka 80 cm, bez prahu) se otevírají mechanicky směrem z kabiny a z vnitřní strany jsou opatřeny madlem (výška 106 cm). WC mísa (výška sedátka 51 cm) je osazena na protější stěně z pohledu od vstupu. V případě odsunutí dětské židle je přístup zleva dostatečný (110 cm). Vzdálenost od přední hrany WC ke stěně je 69 cm. Mísa WC je opatřena dvěma sklopnými madly (délka 66 cm, výška 82 cm, osová vzdálenost 65 cm), levé madlo nejde sklopit. Splachování WC se nachází vzadu mísy (výška 90 cm). Pod umyvadlem je dostatečný prostor pro podjetí vozíku (výška 58 cm). Kabina je vybavena odpadkovým košem, toaletním papírem, mýdelníkem (výška 92 cm) a papírovými utěrkami (výška 116 cm). V kabině není umístěno signalizační tlačítko.

Parkováni
Vyhrazené parkovací stání není k dispozici.

MHD
Blízko budovy (cca 70 m) se nachází autobusová zastávka Pustkovecká. Výška nástupní hrany jednoho nástupiště je 12 cm, šířka nástupiště je 170 cm. Výška nástupní hrany druhého nástupiště je 12 cm, šířka nástupiště je 110 cm. Povrch zastávky tvoří asfalt. Přístup k objektu od zastávky je problémový. Přístupová komunikace je vedena ve spádu. 

Poznámka
Venkovní zahrádka je umístěná před hlavním vstupem a je vybavena stoly (výška 75 cm, výška podjezdu 71 cm) s židlemi. Manipulační prostor na zahrádce je dostatečný.
POZOR: přístup k upravenému WC je pro osoby na vozíku velmi problematický.
srpen 2018
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky