270bonapetit - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Kontakty:
Bon Appétit Ještěrka, Za Ještěrkou 629/1, 717 00 Ostrava-Bartovice,
tel.:+420 596 977 661; e-mail: bonappetit.jesterka@gmail.com

Přístupnost objektu:
             

Vstup
Povrch před vstupem je tvořen zámkovou dlažbou bez nerovností a gumovou rohoží, která je v úrovni zámkové dlažby. Před hlavním vstupem je dostatečný manipulační prostor. Vstupní dvoukřídlé dveře bez prahu se otevírají mechanicky směrem ven (průchozí šířka 90 cm) a jsou opatřeny oboustrannými madly - výška 93 cm. Za vstupem se nachází zádveří (šíře 220 cm, hloubka 304 cm), povrch - zátěžový koberec. Dveře zádveří jsou totožné s dveřmi vstupními (dvoukřídlé, mechanické, bez prahu, průjezdová šířka 90 cm).

Interiér
Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Za hlavním vstupem je prostorná hala, kde vpravo je bezbariérové WC zvlášť muži, ženy; šířka vstupních dveří je 80 cm. Vlevo pokladna pro vstup do bazénu, sportovní haly, masáže a sauny. Vstup do restaurace mechanickými dvoukřídlými dveřmi bez prahu, průjezdná šířka křídla je 80 cm, dveře jsou opatřeny vnitřním madlem (výška 93 cm). Z interiéru restaurace je vstup do dětského koutku přes posunovací dveře (šířka 160 cm), které jsou stále otevřené a přepažené botníkem, který v případě potřeby obsluha odsune. U restaurace je zahrádka (vstup mechanickými dvoukřídlými dveřmi bez prahu - jedno křídlo 80 cm s madlem uvnitř) se stoly (výška 92 cm) a židlemi (povrch zámková dlažba).

Výtah
Celý prostor restaurace se nachází v úrovni přilehlého terénu.

WC
Upravené WC kabiny se nachází v oddělení běžných WC pro veřejnost, zvlášť po muže a zvlášť pro ženy (jsou shodné rozměrově i dispozičně). Vstupní jednokřídlé dveře do předsíně se otevírají mechanicky směrem dovnitř (průjezdová šířka 80 cm) a jsou opatřeny madlem (výška madla 88 cm) a označeny piktogramem vozíku. V předsíni (šířka 200 cm a hloubka 350 cm) jsou umístěna umyvadla. Za dalšími dveřmi, které se mechanicky otevírají směrem do prostoru s WC (průjezdová šířka 80 cm, výška madla 88 cm), navazuje místnost (šířka 200 cm a hloubka 350 cm) s běžnými WC kabinkami a upravenou WC kabinou.
Upravená WC kabina (šířka 161 cm, hloubka 180 cm) je přístupna přes jednokřídlé dveře (průjezdná šířka 80 cm), které se otevírají mechanicky směrem z kabiny a jsou opatřeny vnitřním madlem (výška madla 89 cm). Vedle dveří je umístěn vypínač (výška 120 cm). WC mísa (výška sedátka 48 cm) je osazena na čelní stěně od dveří. Přístup zleva je dostatečný (104 cm). Vzdálenost od přední hrany WC ke stěně je 58 cm. WC mísa je opatřena sklopnými madly (délka 80 cm, výška 78 cm, osová vzdálenost madel 65 cm). Splachování WC je umístěno vzadu (výška 126 cm). Podjezd umyvadla (výška umyvadla 82 cm) je dostatečný. Umyvadlo je opatřeno pákovou baterií, vodorovným madlem (výška 95 cm, délka 50 cm) a sklopným zrcadlem s pákou (výška v horní poloze 136 cm). V kabině se nachází mýdelník (výška 83 cm) a papírové ubrousky (výška 120).

Parkováni
Cca 60 m od hlavního bezbariérového vstupu se nachází tři vyhrazená parkovací stání o dostatečné šířce. Příčný a podélný sklon vyhovuje. Parkovací stání navazuje na pěší komunikaci ze zámkové dlažby bez nerovností a vede k hlavnímu vstupu do budovy.

Poznámka
Upozornění pro návštěvníky s tělesným postižením: Na výstupní autobusové zastávce Ještěrka je výška hrany obrubníku pouze 5 až 7 cm. Nájezdová rampa z autobusu je tedy velmi strmá a je potřeba pomoc doprovodu. Zastávka - směr Hranečník je opatřena bezbariérovým obrubníkem.
červenec 2018
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky