259hornbach - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Kontakty:
HORNBACH, Bílovecká 3/1a, 72100 Ostrava - Svinov
tel.: +420 597 224 000; e-mail: servis-ostravasvinov@hornbach.com; web: https://www.hornbach.cz

Přístupnost objektu:
             

Vstup
Hlavní vstup do objektu, který je ze zámkové dlažby, se nachází v úrovni přilehlé pěší komunikace s dostatečným manipulačním prostorem před vchodovými dveřmi. Vstup je řešen dvěma identickými dvoukřídlými dveřmi (průjezdová šířka 200 cm, bez prahu) s automatickým otevíráním do stran. Za vstupními dveřmi se nachází prostorné zádveří (šířka 200 cm, hloubka 1000 cm). Dveře zádveří jsou také dvoukřídlé, s automatickým otevíráním do stran (průjezdová šířka 200 cm, bez prahu). Samotný vstup do prodejny je tvořen automatickými závorami (průjezdová šířka 200 cm). Přístup k OC je po pěší komunikaci s nájezdem (sklon 10%, šířka 230 cm délka 140 cm). 

Interiér
Manipulační prostor, spojovací chodby a průchody v interiéru jsou dostatečně prostorné. Vnitřní podlahu tvoří PVC, venkovní oddělení zahrady zámková dlažba. Vstup do venkovní zahrady je řešen čtyřmi identickými dvoukřídlými automatickými dveřmi (průjezdová šířka 200 cm, bez prahu). 

Výtah
Celý prostor objektu se nachází v úrovni přilehlého terénu.

WC
V zadním traktu OC se nachází samostatná, volně přístupná, upravená WC kabina (šířka 240 cm, hloubka 195 cm). Přístup k toaletám vede přes prostornou chodbu (šířka 276 cm, hloubka 249 cm) s průjezdným otvorem (šířka 145 cm). Dveře do upravené WC kabiny (průjezdová šířka 90 cm) jsou mechanicky otevíratelné směrem ven, jsou opatřeny vnitřním i vnějším madlem (výška 91 cm) a piktogramem vozíku. WC mísa (výška sedátka 48 cm) je osazena na protější stěně z pohledu od vstupu. Přístup zleva je dostatečný (109 cm k mobilnímu uklízecímu vozíku, 178 cm ke stěně). WC mísa je opatřena sklopnými madly (délka 80 cm, výška 73 a 77 cm, osová vzdálenost madel cca 60 cm). Madla jsou pevně osazená. Splachování WC (šňůra) je umístěno vzadu (výška 124 cm). Výška umyvadla je 85 cm. Podjezd umyvadla (výška 66 cm) je dostatečný. Umyvadlo je opatřeno pákovou baterií (výška 126 cm). Kabina je vybavena odpadkovým košem, zrcadlem (výška spodní hrany 133 cm), věšákem (výška 121 cm), dávkovačem tekutého mýdla (výška 102 cm) a zásobníkem na papírové ubrousky (výška 118 cm).

Parkováni
Na hlavním parkovišti u vstupu do objektu je umístěno 8 vyhrazených parkovacích stání, která navazují na pěší komunikaci ze zámkové dlažby vedoucí k objektu. Všechna parkovací místa mají vyhovující příčný i podélný sklon.

Poznámka
OC je dobře přizpůsoben pro návštěvníky s tělesným postižením. V upravené kabině WC je odložený uklízecí set. V případě potřeby většího manipulačního prostoru obsluha vozík odveze.
červenec 2018
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky