098ikea - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Kontakty:
IKEA Ostrava (Avion Shopping Park); Rudná 110, 700 30 Ostrava – Zábřeh
tel.: +420 234 567 890; e-mail: ikea.info@ikea.com; web: http://www.ikea.com/cz/cs/store/ostrava

Přístupnost objektu:
             

Vstup
Přístup ke vchodu do objektu je proveden z dlažby bez nerovností. Hlavní vstup z parkoviště se nachází v úrovni přilehlé pěší komunikace s dostatečným manipulačním prostorem před vchodovými dveřmi. Vstupní karuselové dveře (bez prahu) se otevírají automaticky (průjezdová šířka 250 cm). Z každé strany se nacházejí identické dvoukřídlé dveře (průjezdní šířka 150 cm), které se mechanicky otevírají ven a slouží, jako nouzový východ.

Interiér
Manipulační prostor, spojovací chodby a průchody v interiéru jsou dostatečné. Podlahu tvoří dlažba. 

Výtah
Hlavní výtah (automaticky otevíratelné dveře šířky 130 cm, kabina šířky 157 cm, hloubky 210 cm) je přístupný z chodby, která spojuje hlavní vchod se zbytkem objektu. Je vybaven madlem (ve výši 97 cm) a zrcadlem na čelní stěně (ve výši 97 cm). Ovladač na nástupních místech je ve výši max. 103 cm a ovladače uvnitř kabiny jsou ve výši max. 97 cm. Výtah spojuje P a 1NP. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný.

WC
V přízemí se nachází samostatná upravená toaleta (dveře šířky 100 cm otvíratelné ven, kabina šířky 201 cm, hloubky 313 cm, výška záchodového prkénka 52 cm). Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zleva (75 cm) a zprava (89 cm) omezený mobilními prvky. Mísa WC je opatřena oběma sklopnými madly (délka 80 cm, výška 79 cm, osová vzdálenost 65 cm). Podjezd umyvadla je dostatečný. Umyvadlo je opatřeno pákovou baterií a sklopným zrcadlem (výška spodní hrany 140 cm). V místnosti se nachází mýdelník (výška 106 cm) a papírové utěrky (výška 95 cm). Zásobník s toaletním papírem není v dosahové vzdálenosti osoby sedíc na míse. Kabina je volně přístupná a označena piktogramem vozíčkáře. V kabině vpravo za WC mísou je umístěno signalizační tlačítko (výška 127 cm).

Parkováni
Cca 20 m od hlavního vstupu se nachází dvanáct vyhrazených parkovací stání o dostatečné šířce. Příčný i podélný sklon vyhovuje. Parkovací stání navazuje na pěší komunikaci z asfaltu vedoucí k objektu. V delší vzdálenosti jsou další vyhrazená parkovací místa.

Poznámka
V kabině se nachází přebalovací pult. Další upravené WC se nachází u jídelny v 1NP (v době mapování z technických důvodů mimo provoz).
srpen 2017
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky