048knihovna - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Kontakty:
Knihovna města Ostravy – pobočka Dr. Martínka; Dr. Martínka 4, 700 30 Ostrava - Hrabůvka
tel.: +420 599 522 300; e-mail: hrabuvka@kmo.cz; web: http://cms.kmo.cz/www/cl-900/55-dr-martinka/

Přístupnost objektu:
             

Vstup
Knihovna se nachází v kulturním zařízení K-TRIO. Vstup do knihovny je umístěn ve vestibulu kulturního zařízení. Do kulturního zařízení se dá dostat dvěma vstupy:
Vstup z ulice Dr. Martínka
Prostor před vstupem s povrchem dlažby je rovný a je zde dostatečný manipulační prostor. Automatické dveře (průjezdová šířka 182 cm) se otevírají do stran a jsou bez prahu.
Vstup z ulice Františka Hajdy
Prostor před vstupem s povrchem dlažby je rovný a je zde dostatečný manipulační prostor. Automatické dveře (průjezdová šířka 182 cm) se otevírají do stran a jsou bez prahu. Za dveřmi se nachází zádveří (šířka 724 cm, hloubka 521 cm, průjezdová šířka zádveří min. 300 cm). Dveře zádveří (průjezdová šířka 182 cm, bez prahu) se otevírají automaticky směrem do stran.

Interiér
Vstupní dveře knihovny (průjezdová šířka 87 cm) jsou dvoukřídlé mechanicky otevíratelné směrem ven. Dveře jsou bez prahu a není na nich umístěno madlo. Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Podlahu tvoří lino.
Odbavovací pult je umístěn ve výšce 102 cm, výška odkládacího pultu je 70 cm a jeho hloubka je 20 cm.

Výtah
V prostoru knihovny se výtah nenachází. Výtah je umístěn ve vestibulu kulturního zařízení a slouží pro přepravu do 1. patra kulturního zařízení, kde se nachází dětské oddělení knihovny.
Před vstupem je dostatečný manipulační prostor. Dveře se otevírají automaticky do stran (průjezdová šířka 90 cm). Ve výtahové kabině (šířka 90 cm, hloubka 135 cm) je na čelní i bočních stěnách umístěno madlo (výška 95 cm, odsazení madla od stěny 8 cm). Výška ovladače na nástupních místech je 110 cm, výška ovladače uvnitř klece je 117 cm.

WC
V přízemí kulturního zařízení je uzamčená, samostatná WC kabina (šířka 185 cm, hloubka 232 cm). Klíče jsou k dispozici na recepci. Dveře WC kabiny (průjezdová šířka 80 cm) se otevírají směrem ven a z vnitřní strany jsou opatřeny madlem (výška 81 cm). WC mísa (výška sedátka 50 cm) je osazena na levé stěně z pohledu od vstupu. Přístup zleva je dostatečný (140 cm). Mísa WC je opatřena pevným madlem (délka 55 cm, výška 77 cm) a sklopným madlem (délka 80 cm, výška 75 cm). Osová vzdálenost madel je 55 cm. Podjezd umyvadla (výška 90 cm) je dostatečný. Umyvadlo je opatřeno pákovou baterií a sklopným zrcadlem (výška páky v horní poloze 150 cm). Kabina je vybavena mýdlem, ručníkem a odpadkovým košem.
V 1. patře kulturního zařízení je uzamčená, samostatná WC kabina (šířka 186 cm, hloubka 231 cm). Klíče jsou k dispozici na recepci. Dveře WC kabiny (průjezdová šířka 80 cm) se otevírají směrem do kabiny a z vnější strany jsou opatřeny madlem (výška 80 cm). WC mísa (výška sedátka 55 cm) je osazena na levé straně z pohledu od vstupu. Přístup zleva je dostatečný (168 cm). Mísa WC je opatřena pevným madlem (délka 55 cm, výška 77 cm) a sklopným madlem (délka 80 cm, výška 75 cm). Osová vzdálenost madel je 55 cm. Podjezd umyvadla (výška 90 cm) je dostatečný. Umyvadlo je opatřeno pákovou baterií a sklopným zrcadlem (výška páky v horní poloze 150 cm). Kabina je vybavena signalizačním tlačítkem (výška 87 cm).

Parkováni
Před každým vstupem jsou dvě vyhrazená parkovací stání na veřejném parkovišti. Parkovací stání jsou do 20 m od vstupů. Přístup od vyhrazených parkovacích stání je v pořádku přes snížený obrubník na pěší komunikaci.

Poznámka
Splachovadla jsou umístěna v těsné blízkosti mezi WC mísou a umyvadlem. Pro osobu na vozíku je velmi obtížné spláchnout WC.
říjen 2016
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky