027laso - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Kontakty:
Obchodní centrum LASO; Masarykovo náměstí 15, 702 00 Ostrava – Moravská Ostrava
telefon: +420 596 273 111; e-mail: sekretariat@laso.cz; web: http://www.laso.cz

Přístupnost objektu:
             

Vstup
Přístup ke vchodu do objektu je proveden z dlažby bez nerovností. Hlavní vstup od Masarykova náměstí se nachází v úrovni přilehlé pěší komunikace s dostatečným manipulačním prostorem před vchodovými dveřmi. Vstupní dvoukřídlé dveře bez prahu, se otevírají automaticky do stran (průjezdová šířka 198 cm). Za vstupními dveřmi se nachází zádveří (šířka +200 cm, hloubka 180 cm). Dveře zádveří jsou dvoukřídlé bez prahu a otvírají se automaticky do stran (průjezdová šířka 198 cm). Vedlejší vstup od Jiráskova náměstí se nachází v úrovni přilehlé pěší komunikace s dostatečným manipulačním prostorem před vchodovými dveřmi. Vstupní dvoukřídlé dveře bez prahu se otevírají automaticky do stran (průjezdová šířka 198 cm).

Interiér
Manipulační prostor, spojovací chodby a průchody v interiéru jsou dostatečné. Podlahu tvoří dlažba. Vstupní dveře jsou do jednotlivých obchodů mechanicky otevíratelné (šířka 90 cm).

Výtah
Hlavní výtah (automaticky otevíratelné dveře šířky 80 cm, kabina šířky 109 cm, hloubky 224 cm) je přístupný z chodby, která spojuje hlavní vchod se zbytkem objektu. Je vybaven madlem (ve výši 93 cm), zrcadlem na čelní stěně (ve výši 93 cm). Ovladač na nástupních místech (ve výši max. 102 cm), ovladače uvnitř kabiny (ve výši max. 109 cm). Výtah spojuje přízemí až 2. patro. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný.

WC
V 1. patře se nachází samostatná upravená toaleta (dveře šířky 90 cm otvíratelné ven, kabina šířky 188 cm, hloubky 180 cm, výška záchodového prkénka 48,5 cm). Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zprava dostatečný. Mísa WC je opatřena jedním pevným madlem (délka 83 cm, výška 74 cm) a sklopným madlem (délka 83 cm, výška 74 cm, osová vzdálenost 59 cm). Kabina je uzamčena a označena piktogramem vozíčkáře. Vstupní dveře do předsíně i dveře do WC nejsou opatřeny madly. Klíč je k dispozici na informacích OC.
V 2. patře se nachází samostatná upravená toaleta (dveře šířky 90 cm otvíratelné ven, kabina šířky 158 cm, hloubky 216 cm, výška záchodového prkénka 48 cm). Kabina WC je přístupná přes chodbu (dveře otevíratelné ven, šířky 90 cm; místnost šířka 128 cm, hloubka +400 cm). Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zleva dostatečný. Mísa WC je opatřena jedním pevným madlem (délka 87 cm, výška 79 cm) a sklopným madlem (délka 87 cm, výška 79 cm, osová vzdálenost 60 cm). Kabina je volně dostupná, označena piktogramem vozíčkáře. Vstupní dveře do předsíně i dveře do WC nejsou opatřeny madly.

Parkováni
Cca 20 m od vedlejšího vstupu se nachází jedno vyhrazené parkovací stání o dostatečné šířce. Příčný i podélný sklon vyhovuje. Parkovací stání navazuje na pěší komunikaci z asfaltu vedoucí k objektu.
září 2016
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky