256nadrazisvinov - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Kontakty:
Železniční stanice Ostrava-Svinov, Peterkova 79/5, 721 00 Ostrava-Svinov
tel.: +420 221 111 122; +420 972 761 398; e-mail: info@cd.cz; web: https://www.cd.cz/stanice/34434/

Přístupnost objektu:
             

Vstup
Vstupy
Přístup - prosklená přístavba odbavovací haly – Severní centrální vstup (uprostřed)
Celkem se u prosklené přístavby odbavovací haly nachází pět vstupů - Severní vstup od dopravního terminálu Svinov, tři vstupy od autobusové zastávky (povrch dlažby z umělého kamene) a Jižní vstup od parkoviště Taxi – (povrch dlažby z umělého kamene). Před některými vstupy do objektu je umístěna gumová rohož se sešikmenými hranami, okolní povrch je proveden z dlažby. Všechny vstupy s dvoukřídlými, automaticky otevíratelnými dveřmi do stran (průjezdná šířka 144 cm) se nachází v úrovni přilehlé pěší komunikace s dostatečným manipulačním prostorem. Vstup od stanoviště Taxi je bez sníženého obrubníku (výška 15 cm), nájezd zde chybí.
Přístup - prosklená přístavba - Severní podchod a vstup do budovy (vlevo)
Povrch před vstupem je proveden z dlažby z umělého kamene. Vstupy s dvoukřídlými, automaticky otevíratelnými dveřmi do stran (průjezdná šířka 230 cm) se nachází v úrovni přilehlé pěší komunikace s dostatečným manipulačním prostorem.
Přístup - prosklená přístavba - Jižní podchod a vstup do budovy (vpravo)
Povrch před vstupem je proveden z dlažby z umělého kamene v kombinaci s dlažebními kostkami. Vstup od stanoviště Taxi je bez sníženého obrubníku (výška 15 cm), nájezd zde chybí. Nejbližší bezbariérový vstup k jižnímu vstupu je možný od autobusové zastávky. Vstup do skleněné přístavby jižního podchodu je přes dvoukřídlé, automaticky otevíratelné dveře do stran (průjezdná šířka 230 cm). Skleněná přístavba nádražní budovy je přístupná přes dvoukřídlé, automaticky otevíratelné dveře (šířka 144 cm). Vstupy do nádražní budovy jsou přes dvoukřídlé, automatické (dřevěné) dveře (průjezdná šířka obou křídel 157 cm, v případě poruchy automatického otevírání - průjezdná šířka jednoho křídla 78 cm) s otevíráním směrem dovnitř budovy.
Přístup - vstup od kolejiště - nádražní budova
Povrch před vstupem je proveden ze zámkové  dlažby. Vchod z nástupiště do nádražní haly (historické budovy) je tvořen proskleným, zastřešeným prostorem (šířka 392 cm a hloubka 200 cm) se vstupními dvoukřídlými, automaticky otevíratelnými dveřmi do stran (průjezdná šířka 175 cm) s dostatečným manipulačním prostorem. Za tímto prostorem se nachází dvoukřídlé (dřevěné) dveře (průjezdná šířka obou křídel 157 cm, v případě poruchy automatického otevírání - průjezdná šířka jednoho křídla 78 cm) s automatickým otevíráním směrem ven. V nádražní hale je Policie (jednokřídlé, mechanicky otevíratelné dveře - šířka 90 cm, zvonková signalizace a interkom - výška 92 cm) a úschovna zavazadel (jednokřídlé, mechanicky otevíratelné dveře - šířka 100 cm). Z úschovny zavazadel vede vstup do chodby budovy (průjezdná šířka 90 cm). Vstup do nádražní restaurace je přes jednokřídlé, mechanicky otevíratelné dveře (průjezdná šířka 80 cm).

Interiér
Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Průchody v prostoru jsou širší než 80 cm. Podlahu tvoří dlažba z umělého kamene. V prosklené přístavbě odbavovací haly se nachází prosklený prostor se 3 dvoukřídlými automaticky otevíratelnými dveřmi (průjezdná šířka 176 cm) do stran, s přepážkami pro nákup jízdenek a informacemi (výška pultu 90 cm, podjezdná hloubka 10 cm). Vstup do historické budovy z prosklené odbavovací haly je řešen dvoukřídlými (dřevěnými) automaticky otevíratelnými dveřmi (průjezdná šířka obou křídel 157 cm, v případě poruchy automatického otevírání - průjezdná šířka jednoho křídla 78 cm). Centrální chodba v historické budově spojuje dvě čekárny (severní a jižní). V chodbě se nacházejí vstupy do restaurace, bufetů, úschovny zavazadel a veřejného WC. Vstupy do jednotlivých místností mají minimální šířku dveří 80 cm. 

Výtah
Výtah na nástupiště 1-4 se nachází za schodištěm v severním podchodu. Nástupní stanice je zastřešená. Před vstupy v podchodech a na jednotlivých nástupištích jsou dostatečné manipulační prostory. Podlahy v podchodech tvoří keramická dlažba, na jednotlivých nástupištích zámková dlažba. Dveře se otevírají automaticky do stran (průjezdná šířka 80 cm) a jsou umístěny v nice (šířka 96 cm, hloubka 41 cm). Některé výtahy dojíždějí s výškovým rozdílem 2 cm. Ve výtahových klecích (rozměry výtahové klece šířka 110 cm, hloubka 140 cm) je na boční stěně umístěno madlo (výška 91 cm, odsazení madla od stěny 9 cm). Výška ovladačů na nástupních místech je cca 106 cm, výška horního tlačítka uvnitř klece je 126 cm. Ve výtahových klecích je umístěno sedátko (výška 43 cm, š x h – 30 x 38 cm) mimo dosah ovladače.

WC
V centrální chodbě historické budovy se nachází veřejné WC. V oddělení pro ženy je umístěna jedna samostatná upravená WC kabina, do které se vstupuje přes předsíň (šířka 185 cm, hloubka 270 cm). Dveře předsíně (šířka 80 cm) se otevírají mechanicky směrem dovnitř a nejsou označeny piktogramem vozíku. Upravená WC kabina (šířka 195 cm, hloubka 182 cm) je přístupna z předsíně přes jednokřídlé dveře (průjezdná šířka 80 cm, vnitřní madlo výška 89 cm), mechanicky otevíratelné směrem do kabiny, které jsou označeny piktogramem vozíku. WC mísa (výška sedátka 48 cm) je osazena na protější stěně z pohledu od vstupu. Přístup zleva je dostatečný (127 cm). WC mísa je opatřena sklopným a pevným madlem (výška 75 cm, délka 83 cm, osová vzdálenost 63 cm). Splachování WC je umístěno vzadu (výška 83 cm). Podjezd umyvadla (výška umyvadla 78 cm) je dostatečný. Umyvadlo je opatřeno pákovou baterií a vodorovným madlem (výška 81 cm, délka 45 cm). Kabina je vybavena odpadkovým košem, toaletním papírem a zásobníkem tekutého mýdla (výška 88 cm). Použití běžného WC je zpoplatněno, pro ZTP je zdarma.

Parkováni
Vyhrazené parkovací stání (6x) se nachází v těsné blízkosti nádraží mezi Severním podchodem a vstupem do centrální prosklené odbavovací haly. Přístup ke vstupu vede po pojízdné komunikaci z dlažebních kostek. Další parkovací stání je umístěno na přilehlém parkovišti na náměstí Dr. Brauna vzdáleném cca 50 m od nádražní budovy.

MHD
U prosklené přístavby budovy vlakového nádraží se nachází autobusová zastávka – „Svinov nádraží“. Nástupiště jsou ve všech směrech přístupná s vhodným bezbariérovým obrubníkem umožňujícím nástup do autobusu. Přístupové komunikace jsou vyhovující a povrch tvoří dlažba z umělého kamene a pásy z drobných dlažebních kostek. Cca 330 m od vlakového nádraží se nachází přepravní terminál Svinov - nástupiště tramvají a autobusů. Terminál s bezbariérovými nástupišti je přístupný.

Poznámka
V případě nefunkčnosti výtahu doprovodí pracovník informací vozíčkáře z nástupiště č. 1 přes kolejiště nájezdovými rampami na jednotlivá nástupiště.
červen 2018
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky