232katedrala - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Kontakty:
Katedrála Božského Spasitele,Náměstí Msgre. Šrámka, 702 00 Moravská Ostrava
tel.: +420 596 114 706; e-mail: katedrala@doo.cz ; web: http://farnostmostrava.cz

Přístupnost objektu:
             

Vstup
K hlavnímu vstupu vede šest schodišťových stupňů. Převýšení je řešeno pomocí šikmé, otevřené a průchozí plošiny, která je umístěna na levé straně schodiště (šířka 83 cm, hloubka 95 cm, nosnost 250 kg). Přístup je zajištěn zvonkem, který je směřován na pracovníka katedrály - pouze v otevírací hodiny (výška 77 cm, odsazení 22 cm). Manipulační prostor pod i nad plošinou je dostatečný. Mezi podlahou nástupiště a plošinou je výškové převýšení cca 2 cm. Ovladače plošiny jsou umístěny na dolní i horní nástupní ploše i uvnitř plošiny do výšky maximálně 110 cm.
Před vstupem je dostatečný manipulační prostor. Do katedrály vedou tři vstupní dveře, které jsou umístěny vedle sebe na čele budovy. Hlavní vstupní dveře jsou dvoukřídlé a mechanicky otevíratelné směrem ven (průjezdová šířka 80 cm, prah 3 cm).

Interiér
Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Za vstupními dveřmi se nachází prostor, kde jsou umístěny informace. Výška informačního pultu je 90 cm. Podlahu tvoří dlažba.

Výtah
Výtah se v objektu nenachází..

WC
V zádveří, za levými vstupními dveřmi v oddělení WC pro ženy, se nachází částečně upravená kabina (šířka 134 cm, hloubka 158 cm). Kabina je po dobu otevíracích hodin katedrály volně přístupná. Dveře WC kabiny se otevírají směrem ven (průjezdová šířka 80 cm, bez madla). WC mísa (výška sedátka 47 cm) je osazena na protější stěně z pohledu od vstupu. Přístup zleva je nedostatečný (60 cm) – mezi WC mísou a umyvadlem není dostatečný prostor pro průjezd vozíku. WC mísa není opatřena madlem. Splachování WC je umístěno vzadu (výška 107 cm). Podjezd umyvadla (výška 84 cm) je nedostatečný (66 cm). Nad umyvadlem je umístěno pevné zrcadlo (výška v spodní hrany 105 cm). Umyvadlo je opatřeno bezdotykovou baterií, mýdelníkem a papírovými utěrkami.

Parkováni
Naproti vstupu do katedrály se na parkovišti nachází tři vyhrazená parkovací stání. Přístup ke vstupu je bezproblémový přes snížený obrubník.

Poznámka
Dveře do WC kabiny jsou příliš těžké a pro osobu na vozíku bude obtížné dostat se do kabiny.
duben 2018
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky