169muzeum - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

 
Kontakty:
Ostravské muzeum, Masarykovo náměstí 1/1, 70200 Ostrava - Moravská Ostrava
tel: + 420 597 578 450; e-mail: muzeum@ostrmuz.cz; web: www.ostrmuz.cz

Přístupnost objektu:
             

Vstup
Manipulační prostor před vstupem je dostatečný. Povrch tvoří kamenné dlaždice, které jsou v dobrém stavu. Vstup je v úrovni přístupové komunikace s mírným sklonem 5% krytý podloubím.
Na čelní fasádě v podloubí se nachází vstup do objektu, který je tvořen dvoukřídlými dveřmi (šířka 74 cm, obou křídel 148 cm). Dveře jsou umístěny v nice (šířka 176 cm, hloubka 47 cm). Za vstupními dveřmi se nachází zádveří - chodba (šířka 240 cm, hloubka 690 cm). Dveře zádveří jsou dvoukřídlé a mechanicky otevíratelné směrem do zádveří (průjezdová šířka hlavního křídla 89 cm, bez prahu, bez madla). V zádveří se nachází prodejna zlatnictví a minerálů.

Interiér
Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Podlahu tvoří dlažba. Průchody v prostoru jsou širší než 80 cm.
Za zádveřím - chodbou se nachází pokladna a místnost s informacemi, do které se vstupuje jednokřídlovými dveřmi (šířka 80 cm) umístěnými v nice (šířka 100 cm, hloubka 57 cm). Výška pultu informací je 120 cm a 88 cm a ve výšce 75 cm se nachází odkládací police s hloubkou podjezdu 10 cm.
Dveře spojující jednotlivé části expozice jsou dvoukřídlé (průjezdová šířka hlavního křídla 89 cm, bez prahu). Dveře do místností jsou dvoukřídlé (šířka 57 cm obou křídel 114 cm).
Vertikální komunikaci mezi jednotlivými patry zajišťují výtahy a schodiště.
V přízemí je z chodby zajištěn přístup k výtahu nájezdem (sklon 6,2%, délka 320 cm šířka 300 cm).

Výtah
Výtah je umístěn v zadní části muzea a spojuje všechna podlaží budovy (1.NP - 3.NP). Před vstupem je dostatečný manipulační prostor. Dveře se otevírají automaticky do stran (průjezdová šířka 80 cm) a jsou umístěny v nice (šířka 106 cm, hloubka 20 cm). Ve výtahové kleci (šířka 106 cm, hloubka 136 cm) je na boční stěně umístěno madlo (výška 90 cm, odsazení madla od stěny 15 cm). Výška ovladače na nástupních místech je 110 cm, výška horního tlačítka uvnitř klece je 113 cm. Ve výtahové kleci je sedátko (výška 51 cm), ze kterého jsou ovladače výtahu v dosahu. Výstup z výtahu v 2.NP je částečně omezen. Na chodbě je trvalá expozice, která je od dveří vzdálena 147cm. V ostatních podlažích je manipulační prostor dostatečný.

Plošina
V 3.NP je instalována svislá schodišťová plošina (šířka 89 cm, hloubka 144 cm, nosnost 250 kg), která překonává 3 schody vedoucí k expozicím. Plošina je uzamčená a obsluhu zajistí na požádání pracovník muzea. Nástupní plocha při spodní poloze plošiny je dostatečně velká. Manipulační prostor při horní poloze plošiny je limitován mobilní zástěnou, kterou lze v případě potřeby posunout.

WC
Upravené WC je umístěno v 2.NP na chodbě vedle výtahu (šířka kabiny 192 cm, hloubka 174 cm). Dveře samotné WC kabiny (průjezdová šířka 90 cm) jsou mechanicky otevíratelné směrem z kabiny a jsou opatřeny vnitřním madlem (výška 89 cm). WC mísa (výška sedátka 51 cm) je osazena na protější stěně od dveří. Přístup zleva je dostatečný (94 cm). WC mísa je opatřena sklopnými madly (výška cca 73 cm, délka 84 cm, osová vzdálenost 58 cm). Manipulace s madly byla v době mapování obtížná. Splachování WC je umístěno vzadu (výška 91 cm). Podjezd umývátka (výška 69 cm) je dostatečný. Umývátko je opatřeno pákovou baterií a sklopným zrcadlem. V místnosti se nachází toaletní papír, mýdelník i papírové utěrky v dosažitelné výšce.

Parkováni
V době mapování bylo přilehlé parkoviště v rekonstrukci. Nejbližší vyhrazené parkovací místo je vzdáleno cca 200 m u divadla Loutek. Povrch trasy z parkoviště k objektu tvoří zámková dlažba a asfalt, které jsou v dobrém stavu.

Poznámka
Vzhledem ke stáří této budovy a k faktu, že se jedná o kulturní památku, je tato budova dobře přizpůsobena pro návštěvníky s tělesným postižením.
leden 2018
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky