168vsbvsh - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

 
Kontakty:
VŠB- TUO – budova VSH (víceúčelová sportovní hala); 17. listopadu 15/2172, 708 33 Ostrava - Poruba
tel.: +420 597 321 111; e-mail: univerzita@vsb.cz; web: https://www.vsb.cz/cs/

Přístupnost objektu:
             

Vstup
Komunikace před vstupem je rovná s povrchem dlažby. Vstupní dveře hlavního vstupu jsou dvoukřídlé, mechanicky otevíratelné ven (průjezdná šířka 87 cm, bez prahu, bez madel). Manipulační prostor před vstupem je dostatečný. Za vstupními dveřmi se nachází zádveří (šířka 340 cm, hloubka 270 cm). Dveře zádveří jsou dvoukřídlé, mechanicky otevíratelné do zádveří (průjezdná šířka 92 cm, bez prahu, bez madel). 

Interiér
Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Průchody v prostoru jsou širší než 80 cm.
Za vstupem se nachází vrátnice a chodba se schodištěm. V přízemí se nachází tělocvična, hygienická zařízení a šatny. Dveře na chodbách a do šaten jsou široké 80 cm, s prahy výšky 2 cm, prosklené dveře před schodištěm (uzamčené) jsou široké 90 cm, s prahem výšky 3 cm. Do 2. patra nevede bezbariérový přístup. V budově se nenachází výtah ani plošina.

Výtah
V budově VSH se nenachází výtah ani schodišťová plošina.

WC
V přízemí budovy se nachází jedno bezbariérové WC společné pro muže i ženy, které je přístupné z chodby. V kabině se nachází mobilní židle. Dveře WC kabiny (průjezdová šířka 90 cm, práh 3 cm) jsou otevíratelné směrem z kabiny a jsou opatřeny madlem (výška 88 cm). WC mísa (výška sedátka 53 cm) je osazena na protější stěně z pohledu od vstupu. Přístup zleva je dostatečný (135 cm). WC mísa je opatřena dvěma sklopnými madly (výška 80 cm, délka 83 cm), osová vzdálenost madel 58 cm. Splachování WC je umístěno vzadu (výška 78 cm). Podjezd umyvadla (výška 83 cm) je dostatečný (63 cm). Umyvadlo je opatřeno pákovou baterií. V kabině chybí zrcadlo. Signalizační tlačítko se v kabině nenachází.

Sprcha
Sprchy se nachází v přízemí budovy. Nejsou řešeny bezbariérově. Vstup do sprch (otvor- průjezdová šířka 80 cm). Rozměry místnosti jsou 580 cm x 248 cm. Sprchovací plocha je otevřená, rozměr jedné plochy je 88 cm x 105 cm. Sprcha je ruční, baterie typu páka je ve výšce 118 cm, vzdálenost od rohu 48 cm, umístěno za zády.

Parkováni
U budovy VSH se nenachází vyhrazené parkovací stání.

MHD
K budově „SH“ VŠB-TUO vedou 2 pěší přístupové komunikace. Od autobusové zastávky Studentské koleje - bezbariérový přístup, od vzdálenější tramvajové zastávky Rektorát VŠB - bezbariérový přístup. 

Poznámka
Budova VSH je bezbariérově přístupná pouze v přízemí.
říjen 2017
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky