167vsbsh - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

 
Kontakty:
VŠB - TUO – budova SH (sportovní hala), 17. listopadu 15/2172, 708 33 Ostrava - Poruba
tel.: +420 597 321 111; e-mail: univerzita@vsb.cz; web: https://www.vsb.cz/cs/

Přístupnost objektu:
             

Vstup
Komunikace před vstupem je rovná s povrchem dlažby. Dveře jsou dvoukřídlé, mechanicky otevíratelné ven (průjezdná šířka 96 cm, s prahem výšky 2 cm) a jsou opatřeny vnitřním madlem ve výšce 87 cm. Manipulační prostor před vstupem je dostatečný. Vpravo od vstupu se nachází zvonková signalizace (výška 115 cm, vzdálenost od rohu 47 cm). Za vstupními dveřmi se nachází zádveří (šířka 197 cm, hloubka 186 cm). Dveře zádveří jsou také dvoukřídlé, mechanicky otevíratelné směrem do zádveří a opatřeny vnějším madlem ve výšce 87 cm.

Interiér
Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Průchody v prostoru jsou širší než 80 cm.
Za vstupem se nachází vrátnice a chodba se schodištěm. V přízemí budovy se nachází tělocvična, tribuna, hygienická zařízení a šatny, sklady a technické zařízení budovy. Dveře na chodbách a do šaten jsou široké 80 cm, dveře do upraveného WC 80 cm, do ostatních WC 70 cm. V 2. patře se nachází prostory pro asistenty KTVS a tribuna. V 3. patře se nachází prostory pro asistenty KTVS, tribuna, masáže a sauna s příslušenstvím. Do 2. a 3. patra nevede bezbariérový přístup, v budově se nenachází výtah ani plošina.

Výtah
V budově SH se nenachází výtah ani schodišťová plošina.

WC
V přízemí budovy se nachází jedno upravené WC společné pro muže i ženy, které je přístupné z chodby. V kabině se nachází mobilní sušák na prádlo. Dveře WC kabiny (průjezdová šířka 80 cm) jsou otevíratelné směrem z kabiny a jsou opatřeny madlem (výška 88 cm). WC mísa (výška sedátka 50 cm) je osazena na protější stěně z pohledu od vstupu. Přístup zprava je dostatečný (110 cm). WC mísa je opatřena sklopným (výška 79 cm, délka 80 cm) a pevným madlem (výška 79 cm, délka 90 cm, osová vzdálenost madel 57 cm). Splachování WC je umístěno vzadu (výška 100 cm). Podjezd umyvadla (výška 85 cm) je dostatečný (65 cm). Umyvadlo je opatřeno bezdotykovou baterií a sklopným zrcadlem bez páky. Signalizační tlačítko je osazeno u WC ve výšce 100 cm.

Sprcha
Sprchy se nachází v přízemí budovy. Nejsou řešeny bezbariérově. Dveře do místnosti (průjezdová šířka 80cm) jsou otevíratelné směrem ven. Rozměry místnosti jsou 475 cm x 330 cm. Sprchovací boxy jsou rozměru 88 cm x 85 cm. Šířka vstupu je 47 cm se zvýšenou obrubou 5 cm a soklem výšky 10 cm. Dveře do boxu jsou posuvné. Sprcha je pevná, baterie typu tlačítko ve výšce 119 cm, vzdálenost od rohu 46 cm, umístěno za zády.

Parkováni
U budovy SH se nenachází vyhrazené parkovací stání.

MHD
K budově „SH“ VŠB-TUO vedou 2 pěší přístupové komunikace. Od autobusové zastávky Studentské koleje - bezbariérový přístup, od vzdálenější tramvajové zastávky Rektorát VŠB - bezbariérový přístup. 

Poznámka
Budova SH je bezbariérově přístupná pouze v přízemí.
říjen 2017
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky