146gcentrum - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Kontakty:
G-centrum; Čujkovova 40a, 700 30 Ostrava – Zábřeh

Přístupnost objektu:
             

Vstup
Komunikace před vstupem do budovy je rovná s povrchem zámkové dlažby. Před vstupními dveřmi je část povrchu tvořena z gumové podložky. Před vstupními dveřmi je dostatečná manipulační plocha. Dvoukřídlé dveře se otevírají automaticky do stran (průjezdová šířka 90 cm, bez prahu).
Vedlejší vstupy
Zezadu budovy se nachází vedlejší vstup (otevřen pouze do 15 hodin). Před vstupem je dostatečný manipulační prostor. Dvoukřídlé dveře se otevírají automaticky do stran (průjezdová šířka 90 cm, bez prahu).
Z boku budovy se nachází vstup, před kterým je dostatečný manipulační prostor. Dvoukřídlé vstupní dveře se otevírají automaticky do stran (průjezdová šířka 120 cm, bez prahu). Před vedlejšími vstupy je část povrchu komunikace tvořena z gumové podložky.

Interiér
Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Podlahu tvoří dlažba a koberec. Průjezdy v prostoru jsou širší než 80 cm. Jednotlivá podlaží budovy jsou přístupná pomocí schodiště a výtahu. V centru se nachází dveře do čajovny (šířka 85 cm, madlo ve výšce 85 cm), kadeřnictví (šířka 85 cm), kavárny (šířka 85 cm, madlo ve výšce 85 cm), organizace MIKASA (šířka 85 cm, madlo ve výšce 87 cm) a do organizace Spirála (šířka 85 cm, madlo ve výšce 85 cm). V interiéru se nachází další dveře do kanceláří (průjezdová šířka 80 cm, bez madla).

Výtah
Výtah je umístěn uprostřed budovy a spojuje přízemí s prvním patrem. Před vstupem je dostatečný manipulační prostor. Dveře se otevírají automaticky do stran (průjezdová šířka 80 cm). Ve výtahové kleci (šířka 102 cm, hloubka 131 cm) je na čelní a boční straně umístěno madlo (výška 90 cm, odsazení madla od stěny 8 cm). Výška ovladače na nástupních místech je 107 cm, výška horního tlačítka uvnitř klece je 115 cm. Ve výtahové kleci je sedátko (výška 52 cm), ze kterého jsou ovladače výtahu v dosahu.

WC
Přízemí
V přízemí budovy se u schodiště nachází samostatná upravená kabina (šířka 223 cm, hloubka 182 cm), která je uzamčená a označena piktogramem vozíku. Klíče od kabiny jsou k dispozici v čajovně a kavárně. Dveře WC kabiny (průjezdová šířka 90 cm) se otevírají směrem ven a z vnitřní strany jsou opatřeny madlem (výška 86 cm). WC mísa (výška sedátka 50 cm) je osazena na pravé straně z pohledu od vstupu. Přístup zprava je dostatečný (113 cm). WC mísa je opatřena dvěma sklopnými madly (délka 55 cm, výška 80 cm, osová vzdálenost 56 cm). Splachování WC je umístěno vzadu (výška 112 cm) a z boku na stěně (výška 89 cm). Podjezd umyvadla (výška 80 cm) je dostatečný (65 cm). Umyvadlo je opatřeno pákovou baterií, mýdelníkem, papírovými utěrkami a sklopným madlem (délka 55 cm, výška 80 cm).
1.patro, vpravo
V prvním patře se vpravo u schodiště nachází samostatná upravená kabina (šířka 223 cm, hloubka 182 cm), která je uzamčená. Klíče od kabiny jsou k dispozici v organizaci MIKASA a Spirála. Dveře WC kabiny (průjezdová šířka 90 cm) se otevírají směrem ven a z vnitřní strany jsou opatřeny madlem (výška 86 cm). WC mísa (výška sedátka 50 cm) je osazena na pravé straně z pohledu od vstupu. Přístup zprava je dostatečný (113 cm). WC mísa je opatřena dvěma sklopnými madly (délka 90 cm, výška 80 cm, osová vzdálenost 56 cm). Splachování WC je umístěno vzadu (výška 112 cm) a z boku na stěně (výška 89 cm). Podjezd umyvadla (výška 80 cm) je dostatečný (65 cm). Umyvadlo je opatřeno pákovou baterií, mýdelníkem, papírovými utěrkami a sklopným madlem (délka 55 cm, výška 80 cm).
1.patro, vlevo
V prvním patře se vlevo u schodiště nachází samostatná upravená kabina (šířka 182 cm, hloubka 228 cm), která je uzamčená. Klíče od kabiny jsou k dispozici v organizaci MIKASA a Spirála. Dveře WC kabiny (průjezdová šířka 90 cm) se otevírají směrem ven a z vnitřní strany jsou opatřeny madlem (výška 86 cm). WC mísa (výška sedátka 52 cm) je osazena na protější straně z pohledu od vstupu. Přístup zprava není dostatečný (60 cm), je blokován mobilními prvky – pomůcky potřebné pro návštěvníka organizace MIKASA. WC mísa je opatřena dvěma sklopnými madly (délka 55 cm, výška 80 cm, osová vzdálenost 56 cm). Splachování WC je umístěno vzadu (výška 112 cm) a z boku na stěně (výška 89 cm). Podjezd umyvadla (výška 80 cm) je dostatečný (65 cm). Umyvadlo je opatřeno pákovou baterií, mýdelníkem, papírovými utěrkami a sklopným madlem (délka 55 cm, výška 80 cm).

Parkováni
Na parkovišti z boku budovy se nachází tři vyhrazená parkovací stání. Přístup ke vstupu vede přes snížený obrubník.

MHD
VPřed budovou G-centra se nachází autobusová zastávka Náměstí SNP. Povrch zastávek tvoří zámková dlažba. Šířka nástupiště je dostatečná a výška nástupní hrany je 20 cm. Přístup od zastávek je bezproblémový.

Poznámka
Objekt G-CENTRUM je užíván jako komunitní centrum pro organizace poskytující služby seniorům a lidem s duševním, mentálním a fyzickým postižením a z části pro komerční účely společnostem poskytujícím služby občanům městského obvodu Ostrava-Jih. V objektu se nachází kavárna, čajovna, květinářství, kadeřnictví, organizace poskytující sociální služby a přednáškový sál, který je možno pronajmout.
listopad 2017
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky