093lekariruska - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Kontakty:
Zdravotní středisko; Ruská 44, 703 00 Ostrava - Vítkovice

Přístupnost objektu:
             

Vstup
Manipulační prostor před vstupem je dostatečný, ale s nevyhovujícím sklonem (podélný sklon 8,4 %, příčný sklon 3,9 %). Povrch tvoří zámková dlažby. Dvoukřídlé vstupní dveře se otevírají mechanicky směrem ven (průjezdová šířka jednoho křídla 62 cm, výška prahu 2,5 cm, bez madla).

Interiér
Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Podlahu tvoří dlažba. V interiéru se nachází jednokřídlé dveře na chodbě (průjezdová šířka 89 cm, výška prahu 3 cm), dvoukřídlé dveře na pavlač (průjezdová šířka hlavního křídla 62 cm, výška prahu 3,5 cm) a jednokřídlé dveře z pavlače do čekáren (průjezdová šířka 108 cm, výška prahu řešena krátkými nájezdy). Dveře do jednotlivých místností ve středisku jsou jednokřídlé (průjezdová šířka 79 cm, výška prahu 2 cm).

Výtah
Výtah je umístěn vpravo za hlavním vstupem do objektu a spojuje všechna podlaží budovy (1-3). Před vstupem je dostatečný manipulační prostor. Dveře se otevírají automaticky do stran (průjezdná šířka 76 cm). Ve výtahové kleci (šířka 106 cm, hloubka 150 cm) je na boční a čelní stěně umístěno madlo (výška 110 cm, odsazení madla od stěny 8 cm). Výška ovladače na nástupních místech je 114 cm, výška horního tlačítka uvnitř klece je 118 cm. Ve výtahové kleci je sedátko (výška 47 cm), ze kterého jsou ovladače výtahu v dosahu.

WC
V objektu se nenachází upravená WC kabina.

Parkováni
Před vstupem se nachází dvě vyhrazená parkovací stání, od kterých vede přes snížený obrubník bezproblémový přístup ke vstupu.

MHD
V blízkosti objektu se nachází tramvajová a autobusová zastávka Mírové náměstí. Autobusové zastávky jsou vzdáleny od objektu 15 m a 165 m. Výška nástupních hran je 14 cm a 20 cm, šířka nástupiště 300 cm a 800 cm. Tramvajová zastávka je vzdálena od objektu cca 130 m. Výška nástupní hrany je 15 cm, šířka nástupiště je 230 cm. Přístup od zastávek k objektu je bezproblémový.
červenec 2017
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky