049galerie - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Kontakty:
Slezskoostravská galerie; Těšínská 35, 710 16 Ostrava - Slezská Ostrava
tel.: +420 599 410 426; email: galerie@slezska.cz; web: https://www.slezskoostravskagalerie.cz

Přístupnost objektu:
             

Vstup
Povrch pěších přístupových komunikací k objektu tvoří z větší části zámková dlažba s občasnými sklony (podélný 9% až 12%, příčný 4%). Hlavní vstup z Těšínské se nachází v podzemním podlaží objektu úřadu městského obvodu Slezská Ostrava nalevo od předsazeného schodiště. Vstupní dveře (dvoukřídlé, průjezdná šířka hlavního křídla 60 cm, při otevření obou křídel 120 cm, práh zvenku 1 cm, zevnitř 2 cm) se mechanicky otvírají dovnitř a jsou umístěny ve výklenku (šířka 134 cm, hloubka 45 cm). Zvonková signalizace je umístěna ve výklenku vlevo ve výšce 141 cm. Za dveřmi se nachází prosklené zádveří atypického tvaru. Manipulační prostor 120 cm x 170 cm. Skleněné dveře zádveří (průjezdná šířka 86 cm) jsou otvíratelné na obě strany. 

Interiér
Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Podlahu tvoří lite teraso.

Výtah
Celý prostor pobočky Slezskoostravské galerie se nachází v úrovni přilehlého terénu.

WC
Ve slezskoostravské galerii se nachází samostatné upravené WC. Před upraveným WC se nachází předsíň (dveře zasouvací, průjezdná šířka 86 cm, předsíň šířky 272 cm, hloubky 110 cm). V předsíni se po pravé straně nachází umyvadlo a není zde dostatečný manipulační prostor. Na protější stěně jsou dveře do kabiny WC (dveře šířky 86 cm, otevíratelné ven, kabina šířky 267 cm, hloubky 178 cm, výška záchodového prkénka 52 cm). WC mísa je osazena na protější stěně z pohledu od vstupu. Přístup zleva je dostatečný (98 cm). Mísa WC je opatřena pevným (délka 83 cm, výška 80 cm) a sklopným madlem (délka 83 cm, výška 80 cm, osová vzdálenost 61 cm). Dveře do kabiny jsou z obou stran opatřeny madly (výška 92 cm) a nevhodnou ergonomicky tvarovanou klikou. Podjezd umyvadla je dostatečný. Umyvadlo je opatřeno pákovou baterií a pevným zrcadlem. V kabině není umístěno signalizační tlačítko. Kabina je pro muže i ženy a není označena piktogramem vozíku.

Parkováni
Ve vzdálenosti asi 50 m napravo od hlavního vstupu se na parkovišti nachází dvě vyhrazená parkovací místa. Přístup z parkoviště je po žulových kostkách přes snížený obrubník na chodník ze zámkové dlažby vedoucí k objektu.

Poznámka
V době mapování se dveře do kabiny WC v galerii špatně otevíraly - drhly o podlahu.
listopad 2016
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky