045halaprivoz - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Kontakty:
Sportovní hala velká SAREZA; Hrušovská 2953/15, 702 00 Ostrava – Přívoz

Přístupnost objektu:
             

Vstup
Vstup do zázemí haly se nachází zezadu ve spodní části haly. Povrch před objektem, který se skládá částečně z asfaltu a betonu, je rovný a v dobrém stavu. Před vstupem je jeden schod (výška 5 cm, hloubka 29 cm). Manipulační prostor před dveřmi není dostatečný. Dvoukřídlé dveře se otevírají mechanicky směrem ven (průjezdná šířka 86 cm, výška prahu 1,5 cm).
Vstup z ulice Hrušovská do ochozu hlediště je možný přes restauraci, která se nachází nad samostatnou halou.
Povrch před vstupem, který se skládá z asfaltu, je rovný a v dobrém stavu. Před vstupem je jeden schod o výšce 15 cm. Manipulační prostor před dveřmi není zcela dostatečný. Dvoukřídlé dveře se otevírají mechanicky směrem ven (průjezdná šířka 70 cm, výška prahu 1 cm). Za vstupními dveřmi se nachází zádveří (šířka 333 cm, hloubka 196 cm). Dveře zádveří jsou dvoukřídlé, mechanicky otevíratelné směrem do zádveří (průjezdová šířka 70 cm, bez prahu).

Interiér
Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Podlahu tvoří lino, dlažba. Vstupní dveře do ochozu hlediště mají průjezdovou šířku 71 cm s prahem 4 cm.
V přízemí zázemí haly se nachází dvoukřídlé dveře, které jsou umístěny na chodbě v přízemí (průjezdná šířka 135 cm, práh 4 cm), po dobu  mapování byly otevřeny. Dveře do šaten mají průjezdnou šířku 80 cm s prahem 2 cm. Vstupní dvoukřídlé dveře z chodby do tělocvičny (průjezdná šířka 2 x 71 cm, ze strany chodby práh 3 cm, ze strany tělocvičny schod 10 cm) se otevírají směrem do chodby.
V přízemí se nachází i přímé schodiště spojující podlaží budovy (šířka 130 cm, 10+10 schodišťových stupňů), které je opatřeno zábradlím.

Výtah
V prostoru sportovní haly se výtah nenachází.

WC
V zázemí haly se nachází volně přístupná samostatná WC kabina určena pro ženy (šířka 222 cm, hloubka 115 cm u WC, 135 cm u umyvadla). Dveře WC kabiny (průjezdová šířka 90 cm) jsou otevíratelné směrem ven a jsou opatřeny vnitřním madlem (výška 87 cm). WC mísa (výška sedátka 48 cm) je osazena na protější stěně z pohledu od vstupu. Přístup zprava je dostatečný (cca 120 cm k umyvadlu). WC mísa je opatřena pevným madlem (délka 90 cm, výška 85 cm) a sklopným madlem (délka 80 cm, výška 85 cm, osová vzdálenost madel
68 cm). Splachování WC je umístěno vzadu (výška 112 cm). Podjezd umyvadla (výška 80 cm) je nedostatečný (63 cm). Umyvadlo je opatřeno pákovou baterií, mýdelníkem, papírovými utěrkami a pevným zrcadlem (výška spodní hrany 102 cm).

Parkováni
Cca 90 m od vstupu se nachází jedno vyhrazené parkovací stání na parkovišti určeném pro návštěvníky sportovní haly. Parkovací stání má dostatečnou šířku a vede od něj bezproblémový přístup ke vstupu.

Poznámka
V případě potřeby lze ke vstupu i v interiéru přistavit mobilní rampu, kterou má k dispozici vrátný. V případě potřeby lze do tělocvičny použít přímo z venku velké posuvné dveře s dostatečnou průjezdnou šířkou a vyšším prahem.
říjen 2016, aktualizace říjen 2017
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky