021wc - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Kontakty:
Veřejné WC Svinov Mosty
přestupní uzel (tramvaje, autobusy a vlakové nádraží) Ostrava – Svinov

Přístupnost objektu:
             

Vstup
Toalety jsou součástí přestupního uzlu tramvajových a autobusových zastávek MHD Svinuv Mosty a nachází se v podlaží mezi horními a dolními nástupišti.
Povrch spodních nástupišť je proveden ze zámkové dlažby, povrch horních je beton rovný a celkově v dobrém stavu. Výškový rozdíl mezi úrovní spodními nástupišti, spojovací podlaží a horními nástupišti, řeší čtyři bezbariérové výtahy. Ve výtahu zvolte tlačítko č. 2 a dostanete se do prostorného spojovacího podlaží, v kterém se nacházejí veřejné toalety.

Interiér
Manipulační prostor v interiéru spojovací chodby je dostatečný. Průchody se zde nenacházejí. Podlahu tvoří rovná betonová plocha.

Výtah
Všechny čtyři výtahy jsou bezbariérové. Dva výtahy neprůjezdné, které jsou umístěny na krajích komplexu, další dva výtahy průjezdné umístěné uprostřed komplexu. Spojují spodními nástupiště, spojovací podlaží a horními nástupiště. Před vstupem všech výtahů je dostatečný manipulační prostor.
U dvou neprůjezdných výtahů se dveře otevírají automaticky do stran (průjezdová šířka 80 cm). Výtahová klec (šířka 101 cm, hloubka 173). Ve výtahu je umístěno madlo na boční stěně (výška madla 90 cm, odsazení madla od stěny 8 cm). Součástí vybavení klece je sklopné sedátko (výška 51 cm), ze kterého je v dosahu panel s tlačítky. Ovládací prvky v nástupních místech (výška horního tlačítka 111 cm), uvnitř klece jsou umístěny na boční stěně (výška horního tlačítka 107 cm, vzdálenost od rohu 60 cm).
U dvou průjezdných výtahů se dveře otevírají automaticky do stran (průjezdová šířka 90 cm). Výtahová klec (šířka 111 cm, hloubka 180) je průchozí s druhými dveřmi na čelní stěně. Ve výtahu je umístěno madlo na boční stěně (výška madla 90 cm, odsazení madla od stěny 8 cm). Součástí vybavení klece je sklopné sedátko (výška 56 cm), ze kterého je v dosahu panel s tlačítky. Ovládací prvky v nástupních místech (výška horního tlačítka 109 cm), uvnitř klece jsou umístěny na boční stěně (výška horního tlačítka 108 cm, vzdálenost od rohu 60 cm).

WC
Před společnými toaletami (muži, ženy i samostatné upravené WC) se nachází předsíň (dveře šířky 90 cm, otevíratelné ven, předsíň šířky +300 cm, hloubky 120 cm). Dveře do předsíně jsou opatřeny madlem (výška 90 cm). Po levé straně se nachází uzamčená samostatně přístupná toaleta (dveře šířky 80 cm, otevíratelné ven, kabina šířky 144 cm, hloubky 182 cm, výška záchodového prkénka 48 cm). WC mísa je osazena na protější stěně z pohledu od vstupu. Přístup zprava je dostatečný (81 cm). Mísa WC je opatřena sklopnými dvěma madly, (délka 88 cm, výška 82 cm, osová vzdálenost 61 cm). Pod umyvadlem je dostatečný prostor pro podjetí vozíku. Dveře do WC jsou opatřeny madlem (výška 87 cm).
Před i za vstupními dveřmi je dostatečný manipulační prostor. 

Parkováni
Cca 65 m nalevo na parkovišti se nachází dvě vyhrazená parkovací stání o dostatečné šířce. Parkovací stání navazuje přes snížený obrubník na vyhovující pěší komunikaci vedoucí ke komplexu zastávek MHD Svinov mosty.

Poznámka
Klíče od upraveného WC se nacházejí obsluhy veřejného WC.
Z dolních nástupišť se po komunikaci ze zámkové dlažby lze dostat (cca 300 m) na vlakové nádraží Ostrava - Svinov
září 2016
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky