017stredisko - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Kontakty:
Zdravotní středisko; Lechowiczova 2970/6, 702 00, Ostrava – Moravská Ostrava

Přístupnost objektu:
             

Vstup
Zámková dlažba před objektem je poměrně rovná a v dobrém stavu. Vstup se nachází v úrovni přilehlé pěší komunikace. Před vstupními dveřmi je dostatečný manipulační prostor. Jednokřídlé dveře se otevírají mechanicky směrem ven (průjezdová šířka hlavního křídla 82 cm, výška prahu 2,5 cm) a nejsou opatřeny madlem. Těsně před prahem je sklon 31% v celkové délce 11 cm. Za vstupními dveřmi se nachází zádveří (šířka 223 cm, hloubka 115 cm). Dveře zádveří jsou dvoukřídlé, mechanicky otevíratelné směrem do zádveří (průjezdová šířka hlavního křídla 81 cm, výška prahu 1 cm). Manipulační prostor zádveří je nedostatečný.

Interiér
Přízemí:
  
Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Šířka chodeb je dostatečná. Dveře do ambulance jsou jednokřídlé, mechanicky otevíratelné (šířka 90 cm). Dveře do lékárny jsou dvoukřídlé, mechanicky otevíratelné (průjezdová šířka hlavního křídla 88 cm).
1. patro:
  
Je dostupné pouze schodištěm (šířka 149 cm, 11+11 schodišťových stupňů), které je opatřeno zábradlím. Manipulační prostor v interiéru lze však pokládat za dostatečný.
Materiály povrchů podlah je dlažba, případně koberec.

Výtah
V prostoru zdravotního střediska se výtah nenachází.

WC
V přízemí zdravotního střediska se nachází samostatná přístupná toaleta (dveře šířky 90 cm, otevíratelné ven, kabina šířky 216 cm, ve zúženém místě šířka 168, hloubky 172 cm, výška záchodového prkénka 48 cm). WC mísa je osazena na pravé boční stěně z pohledu od vstupu. Přístup zprava je dostatečný (103 cm). Mísa WC je opatřena sklopnými dvěma madly, pevné a sklopné (délka 80 cm, výška 78 cm, osová vzdálenost 60 cm). Pod umyvadlem je dostatečný prostor pro podjetí vozíku. Dveře od WC jsou opatřeny madlem (výška 80 cm). Kabina je uzamčená. O klíč toalety lze požádat v blízké ambulanci.

Parkováni
Cca 150 m nalevo od lékárny se nachází dvě vyhrazená parkovací stání na veřejném parkovišti o dostatečné šířce. Parkovací stání navazuje přes snížený obrubník na vyhovující pěší komunikaci vedoucí k zdravotnímu středisku.

Poznámka
V přízemí se nachází pouze jedna ambulance. Ostatní ordinace lékařů se nacházejí v nepřístupném prvním patře. Jednotný telefonní kontakt neexistuje, každý lékař má jiný. V době mapování byl prostor vedle WC blokován odpadkovým košem.
srpen 2016
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky