013lekarna - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Kontakty:
Lékárna AGEL; Kostelní 96, 702 00, Moravská Ostrava
tel.: +420 727 933 673; e-mail: lekarna.kostelni@rph.agel.cz; web: www.lekarna.agel.cz/lekarny/ostrava-kostelni.html

Přístupnost objektu:
             

Vstup
Zámková dlažba před objektem je poměrně rovná a v dobrém stavu.
Hlavní vstup do budovy je bariérový (+ 1 schod), za zádveřím (+ 4 schody).
Přístup je řešen výtahem v zadní části budovy, bezproblémový přístup ze dvora.
Vstup do lékárny se nachází v prostorech polikliniky v přízemí. Před i za vstupními dveřmi je dostatečný manipulační prostor. Jednokřídlé dveře se otevírají mechanicky směrem ven (průjezdová šířka 84 cm, bez prahu) a nejsou opatřeny madlem. 

Interiér
Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Podlahu tvoří lino. Výška pultu je 88 cm.

Výtah
Výtah je umístěn v zadní části budovy a slouží také jako bezbariérový vstup do budovy.
Před vstupem je dostatečný manipulační prostor. Dveře se otevírají automaticky do stran (průjezdová šířka 90,5 cm). Výtahová klec (šířka 110 cm, hloubka 215) je průchozí s druhými dveřmi na čelní stěně. Ve výtahu je umístěno madlo na boční stěně (výška madla 86 cm, odsazení madla od stěny 5 cm). Součástí vybavení klece je sklopné sedátko (výška 48 cm), ze kterého není v dosahu panel s tlačítky. Ovládací prvky v nástupních místech (výška horního tlačítka 112 cm), uvnitř klece jsou umístěny na boční stěně (výška horního tlačítka 111 cm, vzdálenost od rohu 40 cm). 

WC
V každém podlaží polikliniky v prostorech čekárny se nachází volně přístupné toalety (celkově 4).
Před upraveným WC se nachází předsíň (dveře šířky 87 cm, otevíratelné ven, předsíň šířky 147 cm, hloubky 180 cm). Po levé straně se nachází volně přístupná toaleta v oddělení WC ženy (dveře šířky 80 cm, otevíratelné ven, kabina šířky 183 cm, hloubky 152 cm, výška záchodového prkénka 56 cm). WC mísa je osazena na protější stěně z pohledu od vstupu. Přístup zprava je dostatečný (119 cm). Mísa WC je opatřena sklopnými dvěma sklopnými madly, (délka 80 cm, výška 85 cm, osová vzdálenost 58 cm). Pod umyvadlem je dostatečný prostor pro podjetí vozíku. Dveře od WC jsou opatřeny madlem (výška 72 cm).
 
Parkováni
Cca 20 m napravo od lékárny se nachází jedno vyhrazené parkovací stání o dostatečné šířce. Parkovací stání navazuje přes snížený obrubník na vyhovující pěší komunikaci vedoucí k lékárně.

Poznámka
U hlavního vstupu se nachází informace o přístupu v zadní části objektu. 
srpen 2016
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky