0131wc - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Kontakty:
Veřejné WC (areál ZOO u Amfiteátru); 710 00 Ostrava – Slezská Ostrava
Přístupnost objektu:
             

Vstup
Veřejné WC se nachází v samostatné budově pod cestou v blízkosti Amfiteátru. Ze strany Amfiteátru je dostupné pouze po schodech. Přístup je možný také ze spodní hlavní trasy po asfaltové cestě s podélným sklonem až 17%. Před vstupy je dostatečný manipulační prostor a povrch tvoří mírně zvlněný asfalt a litý beton.

WC
Upravená kabina se nachází v budově pod Amfiteátrem areálu ZOO. Do samostatné kabiny (šířka 182 / 206 cm, hloubka 150 cm) se vstupuje jednokřídlými dveřmi, které se mechanicky otevírají ven (průjezdná šířka 90 cm). Na dveřích je umístěn piktogram vozíku a dveře jsou z vnitřní strany opatřeny madlem (výška 86 cm). WC mísa (výška sedátka 45 cm) je osazena na levé stěně u protější stěny z pohledu od vstupu. Přístup zprava je dostatečný (91 cm). Odsazení přední hrany WC od zadní stěny je 70 cm. Mísa WC je opatřena sklopným (délka 82 cm, výška 77 cm) a pevným madlem (délka 60 cm, výška 79 cm, osová vzdálenost 68 cm). Splachování WC se nachází vzadu na stěně (výška 105 cm). Umývátko (výška 83 cm) je opatřeno pákovou baterií a sklopným zrcadlem (výška spodní hrany 113 cm). Kabina je vybavena odpadkovým košem, toaletním papírem, mýdelníkem (výška 92 cm) a věšákem (výška 148 cm).
Na stěně mezi WC mísou a umývátkem je ve výšce 104 cm umístěna sprchová baterie. Hlavice sprchy je osazena v úchytu ve výšce 100 cm a je v dosahu sedící osoby na WC míse. V kabině je před WC mísou v podlaze osazen odtok zakrytý mřížkou.

Parkováni
Na parkovištích před areálem ZOO se nachází čtrnáct vyhrazených parkovacích míst (2+2+4+2+4).

Poznámka
V době mapování u upraveného WC byla obě madla mírně vyviklaná.
4 / 2019, ÚHAaSŘ MMO
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky