0014pavilona - BEZ BARIÉR

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Kontakty:
Kontakty
Výstaviště Černá louka - pavilon A, Černá louka 3235, 702 00 Ostrava-Moravská Ostrava
tel.: +420 596 167 112; e-mail: sekretariat.ovas@cerna-louka.cz; vstupenky@ostravainfo.cz; web: http://cerna-louka.cz/cs/vystaviste-ostrava

Přístupnost objektu:
             

Vstup
Hlavní vstupy
Před hlavním vstupem je dostatečný manipulační prostor a povrch tvoří betonová zámková dlažba. U vstupních dveří jsou osazeny čisticí rohože (převýšení +1,5 cm). Troje identické dvoukřídlé vstupní dveře se mechanicky otevírají směrem ven (průjezdná šířka hlavního křídla 112 cm, práh 1 cm). Dveře jsou umístěny v nice (šířka 245 cm, hloubka 32 cm) a jsou opatřeny panikovým kováním (výška 107 cm), které může sloužit jako madlo.
Ostatní vstupy
Napravo od hlavního vchodu jsou při jihozápadní straně objektu umístěny dvě betonové rampy.
První rampa je přímá, dvouramenná (1. rameno, sklon 9,5%, délka 895 cm; podesta hloubka 175 cm; 2. rameno sklon 8%, délka 875 cm; průjezdná šířka u obou ramen i podesty je 288 cm) vede přímo ke vstupu do výstavních prostor v 2. NP. Dvoukřídlé dveře (průjezdná šířka hlavního křídla 150 cm) se mechanicky otevírají ven.
Druhá dvouramenná rampa (1. rameno, sklon 10,5%, délka 890 cm; podesta hloubka 175 cm; 2. rameno sklon 8%, délka 1040 cm; průjezdná šířka u obou ramen i podesty je 324 cm) vede do podzemních garáží. Z podzemních garáží se přes jednokřídlé, mechanicky ven otevíratelné dveře (šířka 87 cm, práh 3 cm) a zádveří (šířka 198 cm, hloubka 111 cm, povrch koberec) dá dostat k výtahu, který spojuje podzemní parkoviště, výstavní prostory a kanceláře (výtah neslouží k přepravě návštěvníků).
Obě rampy jsou opatřeny oboustrannými madly (výška 93 cm). Povrch ramen, včetně podest tvoří beton. Manipulační prostory nad i pod rampou jsou dostatečné.
Vedle garážových vrat (pod nápisem vrátnice) jsou umístěny jednokřídlé dveře, mechanicky otevíratelné směrem ven (průjezdná šířka 87 cm, práh 1 cm), které jsou umístěny v nice (šířka 105 cm, hloubka 18 cm). Průjezd je možný i přes garážová vrata. Z garáže jsou dostupné dva nákladní výtahy, z nichž ten menší slouží osobám odkázaným na vozík k přístupu do konferenčního centra. Přístup do výtahu zajistí vrátný. Vstup do konferenčního centra ze severovýchodní strany je bariérový.

Interiér
1. NP (dle značení A1)
Za hlavními vstupy se nachází prostorná hala, ve které jsou umístěny pokladna (výška pultu 85 cm), informace (výška pultu 115 cm), bufet (výška pultu 110 cm, pulty na jídlo výška 119 cm, nižší pult 75 cm), stoly (výška 76 cm) a WC pro veřejnost, včetně upravených kabin. Z haly vedou troje dvoukřídlé identické dveře (průjezdná šířka hlavního křídla 100 cm), které se otevírají směrem z haly.
2. NP (dle značení NA1)
Jedná se o prostornou výstavní halu přístupnou z chodby u výtahu, trojicí dvoukřídlých identických dveří s dostatečným průjezdem, otevíratelnými směrem do haly.
3. NP (dle značení NA2)        
Jedná se o prostornou výstavní halu dostupnou z chodby od výtahu, dvojicí dvoukřídlých identických dveří (průjezdná šířka hlavního křídla 86 cm), otevíratelnými směrem do haly.
3. NP (dle značení A2)
Jedná se o prostornou halu dostupnou z chodby od výtahu trojími dvoukřídlými identickými dveřmi s dostatečným průjezdem, otevíratelnými směrem do haly.
Na chodbě u výtahu se mezi halami NA2 a A2 nachází WC pro veřejnost, včetně upravených kabin.
Jednotlivá podlaží budovy jsou dostupná výtahy a schodištěm. Povrch podlah tvoří dlažba a lité teraso. Většina dveří v objektu je opatřena panikovým kováním (výška 95 cm, které může sloužit jako madlo) a zavíracím mechanismem.

Výtah
V chodbě za vstupní halou se nachází osobní výtah.
Výtah má před kabinou dostatečný manipulační prostor. Výtah je průchozí a spojuje 1. NP až 3. NP (0, 1, 2). Šachetní i klecové dveře se otevírají automaticky do stran (průjezdná šířka 80 cm). Ve výtahové kleci (šířka 110 cm, hloubka 140 cm) je na boční prosklené stěně umístěno madlo (výška 96 cm, odsazení madla od stěny 9 cm). Výška ovladače v nástupních místech je 112 cm, výška horního tlačítka uvnitř klece je 111 cm. Ve výtahové kleci je umístěno sedátko (výška 53 cm, šířka 40 cm a hloubka 40 cm), ze kterého jsou ovladače v dosahu.
V objektu je k dispozici také prostorný evakuační výtah (šířka 110 cm, hloubka 140 cm, automatické dveře 80 cm), menší výtah (šířka 150 cm, hloubka 200 cm, automatické dveře 140 cm), menší nákladní výtah (šířka 200 cm, hloubka 300 cm, automatické dveře 150 cm) a velký nákladní výtah. Tyto výtahy neslouží k přepravě návštěvníků, ale výjimečně je lze po předešlé domluvě využít, ovšem pouze s pověřenou osobou.

WC
Ve vstupní hale se nachází dveře s označením WC ženy a piktogramem vozíku, za kterými se přes předsíň (šířka 215 cm, hloubka 519 cm) s umývadly a mobilním přebalovacím pultem, vchází do volně přístupné, upravené WC kabiny (šířka 159 cm, hloubka 174 cm). Dveře předsíně (průjezdná šířka 80 cm) se otevírají mechanicky směrem ven z předsíně a jsou opatřeny zavíracím mechanismem. Dveře upravené kabiny (průjezdná šířka 80 cm, bez prahu) se otevírají mechanicky směrem z kabiny a z vnitřní strany jsou opatřeny madlem (výška 89 cm). WC mísa (výška sedátka 46 cm) je osazena na protější stěně z pohledu od vstupu. Přístup zleva je dostatečný (91 cm). Odsazení přední hrany WC od zadní stěny je 75 cm. Mísa WC je opatřena dvěma sklopným madly (délka 88 cm, výška 76 cm a 71 cm, osová vzdálenost 62 cm). Splachování WC se nachází vzadu na stěně (výška 112 cm). Umyvadlo (výška 88 cm) je opatřeno pákovou baterií a sklopným zrcadlem (výška spodní hrany 106 cm). Podjezd umyvadla je dostatečný. Kabina je vybavena odpadkovým košem, toaletním papírem, mýdelníkem (výška 93 cm) a věšákem na dveřích (výška 130 cm). Kvůli topnému tělesu je šířka kabiny zúžena na 148 cm.
Vedle ženského WC se nachází dveře s označením WC muži a piktogramem vozíku, za kterými se přes předsíň (šířka 230 cm, hloubka 504 cm) s umývadly, vchází do volně přístupné, upravené WC kabiny (šířka 159 cm, hloubka 173 cm). Dveře předsíně (průjezdná šířka 80 cm) se otevírají mechanicky směrem ven z předsíně a jsou opatřeny zavíracím mechanismem. Dveře upravené kabiny (průjezdná šířka 80 cm, bez prahu) se otevírají mechanicky směrem z kabiny a z vnitřní strany jsou opatřeny madlem (výška 87 cm). WC mísa (výška sedátka 46 cm) je osazena na protější stěně z pohledu od vstupu. Přístup zleva je dostatečný (94 cm). Odsazení přední hrany WC od zadní stěny je 75 cm. Mísa WC je opatřena dvěma sklopným madly (délka 88 cm, výška 76 cm a 74 cm, osová vzdálenost 59 cm). Splachování WC se nachází vzadu na stěně (výška 103 cm). Umyvadlo (výška 83 cm) je opatřeno pákovou baterií a sklopným zrcadlem (výška spodní hrany 106 cm). Podjezd umyvadla je dostatečný. Kabina je vybavena odpadkovým košem, toaletním papírem, mýdelníkem (výška 105 cm), a věšákem na dveřích (výška 130 cm). Kvůli topnému tělesu je šířka kabiny zúžena na 148 cm.
Ve 3. NP se v blízkosti výtahu nachází téměř identická upravená WC

Parkováni
V okolí budovy do 50 m se nacházejí čtyři vyhrazená parkovací místa (1x + 2x + 1x). Přístup ke vstupu vede po komunikacích z asfaltu a zámkové dlažby. Sklony jsou normové.

Poznámka
V době mapování byla na všech upravených WC sklopná madla vyviklaná a v upravené kabině WC muži v hale bylo naklápění zrcadla nefunkční.
červen 2018, ÚHAaSŘ MMO
Fotogalerie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky